| Height | 1570mm |
|---|---|
| Depth | 330mm |
| Base Diameter | 250mm |
| Shade Diameter | 200mm |
| Light Source | 1 x E27 Globe | Not Included |
| Max Wattage | 60W |
| Voltage | 240V |
| Dimmable | No | On/Off Switch |
| Material | Travertine | Marble | Glass |
| Base Finish | Taupe | Natural Travertine Black | Black Marble |
| IP Rating | IP20 |
| Application | Interior |
