| Height | 540mm |
|---|---|
| Width | 260mm |
| Protrusion | 140mm |
| Weight | 3kg |
| Light Source | 2 x E27 LED | Not Included |
| Wattage | 40W (max) |
| Voltage | 240V |
| Dimmable | No |
| Materials | Brass, Glass & Iron |
| Finishes | Antique Copper |
| Application | Interior |

SKU: EL0176WL
PRICE: $858.00
A stunning mid-century modern wall light featuring distressed glass panels that diffuse the light to a soft glow onto its surrounding environment. This brass wall light is designed to bring a unique, modern touch to your living space. With its classic mid-century shape, this wall light brings a timeless beauty to any room.
| Height | 540mm |
|---|---|
| Width | 260mm |
| Protrusion | 140mm |
| Weight | 3kg |
| Light Source | 2 x E27 LED | Not Included |
| Wattage | 40W (max) |
| Voltage | 240V |
| Dimmable | No |
| Materials | Brass, Glass & Iron |
| Finishes | Antique Copper |
| Application | Interior |
| Warranty | 1 Year |
|---|